RIEDEL, ‘O’ PINOT/ NEBBIOLO GLASS

800 ден

ДВЕ ЧАШИ ВО ПАКУВАЊЕ, ЦЕНА ЗА ПАКУВАЊЕ

3 in stock

SKU: 9006206512164 Категории: ,

Чашата за Пино Ноар е совршена за светло-црвени вина со висока киселост и умерени танини. Оваа чаша ги потенцира богатите нијанси на овошје и ја смирува високата киселост на виното. Садот во форма на лале ги доловува сите нијанси на аромата на виното. Овој пакет содржи две чаши. Безбедно машинско производство и машинско миење.

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “RIEDEL, ‘O’ PINOT/ NEBBIOLO GLASS”

Your email address will not be published. Required fields are marked *