RIEDEL, PERFORMANCE PINOT NOIR GLASS

1.770 ден

ДВЕ ЧАШИ ВО ПАКУВАЊЕ, ЦЕНА ЗА ПАКУВАЊЕ

13 in stock

SKU: 9006206527410 Категории: ,

Новиот свет-Пино Ноар е совршен за поддршка на рамнотежата на кршливост и свежо компактно овошје во лесни вина од Новиот свет. Создадени за време на неколку работилници со производители од Орегон, САД, обликот на лалињата и малку разгорената усна ја истакнува неодолива сладост, додека совршено ја балансира киселоста и го потенцира алкохолот, за да создаде совршена слика за виното. Оваа чаша е исто така добро прилагодена за прикажување на ароматиката на Розе Шампањ. Оптичкото влијание во серијалот RIEDEL Performance додава и дизајн функција и неверојатен ефект врз ароматиката на виното. Овој пакет содржи две чаши. Безбедно машинско производство и машинско миење.

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “RIEDEL, PERFORMANCE PINOT NOIR GLASS”

Your email address will not be published. Required fields are marked *