RIEDEL, PERFORMANCE SYRAH/SHIRAZ GLASS

1.420 ден

ДВЕ ЧАШИ ВО ПАКУВАЊЕ, ЦЕНА ЗА ПАКУВАЊЕ

Out of stock

SKU: 9006206527397 Категории: ,

Чашата Шираз / Сира е совршена за балансирање на аромите и зачините, а танините коишто често се наоѓаат во црвени вина со средно тело. Неговиот акцентиран сад во облик на јајце носи меко овошје, заземјни карактеристики и истакнува долг солен финиш. Придонесува за свиленкаста, кадифена структура на виното и избалансирани вкусови. Оптичкото влијание во серијалот RIEDEL Performance додава и дизајн функција и неверојатен ефект врз ароматиката на виното. Овој пакет содржи две чаши. Безбедно машинско производство и машинско миење.

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “RIEDEL, PERFORMANCE SYRAH/SHIRAZ GLASS”

Your email address will not be published. Required fields are marked *