RIEDEL SUPERLEGGERO BORDEAUX HERMITAGE/ SYRAH GLASS

2.480 ден

ЕДНА ЧАША СО ЕКСКЛУЗИВНО ПАКУВАЊЕ, ЦЕНА ЗА КОМПЛЕТ

8 in stock

SKU: 9006206912629 Категории: ,

Чашите Hermitage се совршени за балансирање на аромите на овошна пиперка и зачините, а танините што ги носат често се наоѓаат во црвени вина со средно тело. Неговиот акцентиран сад во облик на јајце носи меко овошје, заземјни карактеристики и истакнува долг солен финиш. Изнесува свиленкаста, кадифена структура на виното и избалансирани вкусови. Овој пакет содржи една чаша. Безбедно рачно изработена и машинско миење садови.

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “RIEDEL SUPERLEGGERO BORDEAUX HERMITAGE/ SYRAH GLASS”

Your email address will not be published. Required fields are marked *