RIEDEL, ULTRA MAGNUM DECANTER

5.250 ден

ДЕКАНТЕР ВО ПОСЕБНО ПАКУВАЊЕ, ЦЕНА ЗА КОМПЛЕТ

3 in stock

SKU: 9006206310036 Категории: ,

Дизајнот на Ултра Магнум е на традиционален со свои закривени облини и широка основа. Големината на овој декантер ја прави совршена за младите вина, бидејќи нуди голема површина за виното да се изложи на кислород откако ќе се расчисти. Овој декантер е дизајниран за магнум шише вино. Овој пакет содржи едно парче. Овој производ е рачно изработен. Само рачно миење.
РИЕДЕЛ препорачува: Користете средства за чистење шишиња за да ги отстраните дамките од садот.

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “RIEDEL, ULTRA MAGNUM DECANTER”

Your email address will not be published. Required fields are marked *