RIEDEL VERITAS NEW WORLD SHIRAZ

1.580 ден

СЕТ ОД 2 ЧАШИ, ЦЕНА ЗА КОМПЛЕТ

10 in stock

SKU: 9006206522736 Категории: ,

Shiraz чашата е совршена за балансирање на грубите танини и концентрираната овошност типична за црвените вина со полно тело. Овој облик е развиен помеѓу 1993-1995 на кој следат работилници за сензорика во земјите кои се главни за одгледување на Сира, и постана најразнолик облик за црвено вино во доменот на RIEDEL. Со малку заострен отвор, големиот сад ги развива интензивните ароми, и демонстирира овошност кој ја исполнува устата, достоинствена структура и долг сладок финиш на палетата на вкусови. Овој пакет содржи две чаши. Машински изработен и безбеден да се користи во машина за перење садови.

Дополнителни Информации

Type:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “RIEDEL VERITAS NEW WORLD SHIRAZ”

Your email address will not be published. Required fields are marked *