RIEDEL VERITAS SAUVIGNON BLANC

1.520 ден

СЕТ ОД 2 ЧАШИ, ЦЕНА ЗА СЕТ

SKU: 9006206526048 Категории: ,

Чашата Совињон Блан е совршена за сите стилови на оваа сорта, почнувајќи од тревести, овошнио-ориентирани вина на Марлборо до меки мешавини од даб, од Бордо.

За да ја прослави 20-годишнината од првата чаша Совињон Блан, РИЕДЕЛ издаде нов стаклен облик за ова ароматично бело вино. РИЕДЕЛ соработуваше со различни региони, вклучувајќи го и Марлборо, Нов Зеланд, за да го дизајнира новиот производ што одговара на стилот на сорта што се развива во Новиот свет. Оваа чаша се препорачува и за десертни вина.

Овој пакет содржи две чаши.
Машинско изработено и безбедно за миење во машина за миење садови.

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “RIEDEL VERITAS SAUVIGNON BLANC”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *