RIEDEL, VINUM COGNAC

1.450 ден

СЕТ ОД 2 ЧАШИ, ЦЕНА ЗА 1 СЕТ

SKU: 9006206513710 Категории: ,

Чашата за Коњак Хенеси е совршена за обезбедување на идеално искуство при дегустацијата на коњак: овошје, тело, финост и оган.

Коњакот главно се служи во широки чаши во форма на лале – и покрај недостатоците што оваа традиционална форма ги има за уживање во коњакот. Фино прилагодената форма на ова стакло ги усогласува аромата и вкусот, го ублажува алкохолот и строгоста на непцето и го нагласува букето. Стаклото во форма на флејта и овозможува на содржината многу мала површина на испарување.

Овој пакет содржи две чаши.
Машински изработени и безбедни за миење садови.

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “RIEDEL, VINUM COGNAC”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *