RIEDEL VINUM CUVEE PRESTIGE

1.550 ден

СЕТ ОД 2 ЧАШИ, ЦЕНА ЗА КОМПЛЕТ

Out of stock

SKU: 9006206512409 Категорија:

Cuvee Prestige чашата е совршена за нагласување на букето на шампањот и поттикнување на пенливоста. Оваа лесна и добро балансирана чаша ја акцентира комплексноста и раскошноста на високо-квалитетните шампањи и престижните кувеа. Магијата на оваа чаша лежи во способноста да го нагласи полниот спектар на ароми и вкусови, притоа зачувувајќи ја нивната елегантна пенливост, благодарение на малата точката која ја провоцира таа пенливост, а се наоѓа во основата на секоја чаша. Овој пакет содржи две чаши. Машински е изработена и безбедно е да се мие во машина за перење садови.

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “RIEDEL VINUM CUVEE PRESTIGE”

Your email address will not be published. Required fields are marked *