RIEDEL VINUM RIESLING GRAND CRU/ZINFANDEL

1.320 ден

Out of stock

SKU: 9006206512126 Категорија:

Riesling Grand Cru чашата е совршена за балансирање на високата киселост и резидуалниот шеќер на белите вина кои се овошно ориентирани. Овој облик е најразновиден помеѓу белите чаши за вино од RIEDEL. Ни помага да го балансираме свежиот карактер и високо минералните компоненти, потенцирајќи ги прекрасните овошни ароми. Овој пакет содржи 2 чаши. Машински изработени и безбедни за користење во машина за перење.

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “RIEDEL VINUM RIESLING GRAND CRU/ZINFANDEL”

Your email address will not be published. Required fields are marked *