RIEDEL, WINEWINGS CABERNET SAUVIGNON GLASS

980 ден

ЕДНА ЧАША СО ЕКСКЛУЗИВНО ПАКУВАЊЕ, ЦЕНА ЗА КОМПЛЕТ

Out of stock

SKU: 9006206531127 Категории: ,

Чашата за Каберне Совињон е совршена за вина со полно тело, сложени црвени вина кои се богати со танин. Стаклото овозможува букетот да се развие целосно и да ги изедначи грубите рабови. Го нагласува плодот, играјќи ги горчливите квалитети на танинот и им овозможува на вината да постигнат баланс. Овој пакет содржи една чаша. Безбедно машинско производство и машинско миење садови.

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “RIEDEL, WINEWINGS CABERNET SAUVIGNON GLASS”

Your email address will not be published. Required fields are marked *