RIEDEL VINUM SYRAH GLASS

1.550 ден

ДВЕ ЧАШИ ВО ПАКУВАЊЕ, ЦЕНА ЗА ПАКУВАЊЕ

2 in stock

SKU: 9006206513871 Категории: ,

Чашата „Шираз“ е совршена за балансирање на танините и концентрираната овошност типични за црвените вина со средно тело. Овој облик е развиен помеѓу 1993-1995 година по одржаните работилници за сензорика во поголемите региони каде се одгледува Шираз и стана чаша за најрозновидна употреба за црвено вино во обемот на чаши на РИЕДЕЛ. Со малку зашилен отвор, големиот сад развива интензивни ароми и го истакнува овошјето во устата, достоинствената структура и долг сладок финиш. Овој пакет содржи две чаши. Безбедна е за машинско миење.

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “RIEDEL VINUM SYRAH GLASS”

Your email address will not be published. Required fields are marked *