RIEDEL, VINUM VIOGNER/ CHARDONNAY GLASS

1.550 ден

ДВЕ ЧАШИ ВО ПАКУВАЊЕ, ЦЕНА ЗА ПАКУВАЊЕ

Out of stock

SKU: 9006206513901 Категории: ,

Чашата за Viogner и Chardonnay е совршена со тоа што им овозможува на белите вина да ја изразат својата свежина, зачинетост и минерални карактеристики. Оваа чаша е дизајнирана така што ниската киселост на сортата Viogner се манифестира на начин што ги изразува алкохолот и богатите вкусови на виното. Овој облик ја истакнува кадифената, флексибилна текстура, нагласувајќи ја овошноста и обезбедувајќи долг, избалансиран финиш. Овој пакет содржи две чаши. Машински се производени и безбедни се за машинско миење.

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “RIEDEL, VINUM VIOGNER/ CHARDONNAY GLASS”

Your email address will not be published. Required fields are marked *