RIEDEL, VINUM XL OAKED CHARDONNAY

2.350 ден

СЕТ ОД 2 ЧАШИ, ЦЕНА ЗА КОМПЛЕТ

10 in stock

SKU: 9006206515387 Категории: ,

Чашата за Oaked Chardonnay е совршена за да се открие интензитетот на белите вина со полно тело, вклучувајќи ги и повеќеслојните ароми на виното. Со поголем волумен, широкиот сад му овозможува на богатото буке да ја развие својата прекрасно разновидна палета на ароми, истакнувајќи ја финоста, а минимизирајќи го ризикот белите вина со побогат стил да станат преконцентрирани.

Овој пакет содржи 2 чаши.
Машински изработени и безбедни за миење.

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “RIEDEL, VINUM XL OAKED CHARDONNAY”

Your email address will not be published. Required fields are marked *