RIEDEL VINUM XL SYRAH GLASS

2.350 ден

ДВЕ ЧАШИ ВО ПАКУВАЊЕ, ЦЕНА ЗА ПАКУВАЊE

3 in stock

SKU: 9006206516209 Категории: ,

Чашата „Шираз“ е совршена за балансирање на танините и концентрираното овошје типично за црвените вина со средно тело. Овој облик беше развиен помеѓу 1993-1995 година по сензорни работилници во поголемите региони во развој на Шираз и стана најразновидна форма на црвено вино во опсегот РИЕДЕЛ. Со малку зашилен отвор, големиот сад развива интензивни ароми и го истакнува овошјето во устата, достоинствената структура и долгата слатка завршница на непцето. Овој пакет содржи две чаши. Безбедно машинско производство и машинско миење садови.

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “RIEDEL VINUM XL SYRAH GLASS”

Your email address will not be published. Required fields are marked *