RIEDEL, WINE VIOGNER/ CHARDONNAY GLASS

1.100 ден

ЕДНА ЧАША СО ЕКСКЛУЗИВНО ПАКУВАЊЕ,ЦЕНА ЗА КОМПЛЕТ

1 in stock

SKU: 9006206514915 Категории: ,

Чашата за Viogner и Chardonnay е совршена што им овозможува на белите вина да ја изразат својата свежина, зачинетост и минерални карактери. Оваа чаша е дизајнирана така што ниската киселост на сортата Viogner се испорачува на начин што ги поставува алкохолот и богатите вкусови на виното. Обликот ја истакнува неговата кадифена, еластична текстура, нагласувајќи го овошјето и обезбедува долга, избалансирана завршница. Овој пакет содржи две чаши. Безбедно машинско производство и машинско миење садови.

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “RIEDEL, WINE VIOGNER/ CHARDONNAY GLASS”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *