RIEDEL, WINEWINGS SAUVIGNON BLANC GLASS

830 ден

ЕДНА ЧАША СО ЕКСКЛУЗИВНО ПАКУВАЊЕ, ЦЕНА ЗА КОМПЛЕТ

1 in stock

SKU: 9006206531158 Категории: ,

Чашата за Совињон Бланк е совршено за сите стилови од оваа сорта, од тревни, овошни напредни вина, до дабови, мелени мешавини од Бордо. Стаклото нуди свежина и интензитет на носот, хармоничен вкус, со одличен баланс на овошје и киселост, а минерално заврши. Овој пакет содржи една чаша. Безбедно машинско производство и машинско миење.

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “RIEDEL, WINEWINGS SAUVIGNON BLANC GLASS”

Your email address will not be published. Required fields are marked *