TENUTA SANTA ANNA, VALPOLICELLA RIPASSO 2020, 0.75L

940 ден

Out of stock

Категории: ,

Комплексен нос со доминантни мириси на свежо овошје со зачинети ноти.
ВКУС:
Хармонично, со полно тело и кадифено непце, со идеален баланс на танин и свежина. долговечноста
СПАРУВАЊЕ:
Совршено во комбинација со зрели сирења и сите видови црвено месо, и печено на скара и пржено, по можност да се вкуси на 18-19°C

Алкохол 16,5%
том, Киселост 5,6 g/l.
Потенцијал за стареење 7-8 години.

Дополнителни Информации

% алкохол:

Достапни волумени:

Земја:

Странски Винарии:

Сорта:

Берба:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “TENUTA SANTA ANNA, VALPOLICELLA RIPASSO 2020, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *