DOMAINE LEPOVO, GRAND CUVÉE 0,75l

2.250 ден

Out of stock

SKU: ТИК.ЛЕПОВО ГРАНД Категории: ,

Суво црвено вино, зреено во француски барик буриња 18 месеци. Совршено балансирана купажа од вранец, каберне совињон и мерло. Се одликува со темна рубин боја и богат вкус на суви сливи и зрели црни цреши, комбинирани со благи зачини и суптилни нијанси на кафе и тутун. Благата арома што се чувствува на мирис се рефлектира и во вкусот каде доминираат зрела цреша и црвена рибизла. Има исклучително полно тело и долг финиш, како и голем потенцијал за стареење.

Препорачана температура за послужување на виното е 16-18˚C, а најдобро се комбинира со различни видови на јадења со печено јагнешко месо

Дополнителни Информации

Тежина 1 kg
Сорта:

, ,

% алкохол:

Македонски винарии:

Регион:

Земја:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “DOMAINE LEPOVO, GRAND CUVÉE 0,75l”

Your email address will not be published. Required fields are marked *