VINUM BORDEAUX GLASS

1.550 ден

ДВЕ ЧАШИ ВО ПАКУВАЊЕ, ЦЕНА ЗА ПАКУВАЊЕ

Out of stock

Колекција: Vinum

Препорачуваме за: Bordeaux

Број: 6416/0

Година: 1986

Висина: 225 mm, 8-7/8″

Волумен: 610 ccm, 21-1/2 oz

Перфектно за млади, комплексни (со поголем од 12 проценти алкохол), црвени, вина, кои имаат високо присуство на танини.

Чашата го „измазнува” опорот во ова вино, нагласувајќи го овошното, дозволувајќи му на виното да постигне рамнотежа за која нормално би требале години зреење.
Великодушната „содржина” на оваа чаша дозволува потполно букетот ароми да се развие. Обликот на оваа чаша овомозжува да се вкуси сладоста, со нагласување на овошното и намалување на горчината на танините.
Препорачуваме за: Bordeaux (red), Cabernet Franc, Cabernet Sauvignon, Merlot, Rioja, Tempranillo.

Дополнителни Информации

Type:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “VINUM BORDEAUX GLASS”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *