ZVONKO BOGDAN, ZIVOT TECE, 0.75L

890 ден

SKU: САНГРЕАЛ.ЗБ.ЖИВО Категории: ,

Суво црвено вино зреено 12 месеци во буриња од француски и американски даб, произведени од сортите 50% Merlot, 30% Cabernet Franc и 20% Frankish. На мирис се изразени аромите на зрели цреши и шумско овошје, кои се надополнети со дискретни ноти на ванила и темно чоколадо. Софистицирано и елегантно вино со интензивна рубин црвена боја, деликатна текстура и пријатен овошен финиш.

Се препорачува да се служи со тартар стек, патка со целер, туна на скара, телешко месо и зелка.
Температура на служење: 14-16 °C

Дополнителни Информации

Тежина 1 kg
Сорта:

,

Странски Винарии:

Земја:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “ZVONKO BOGDAN, ZIVOT TECE, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *