BAGLIO DI PIANETTO ALBAPIANA 2010 INSOLIA

295.00 ден

Категории: ,

Виното има нежно жолта боја. Произведено од сорта грозје Инсолиа на винаријата Баљо ди Пјанетто, Сицилија. Виното има јак и долготраен мирис, со доза на жолта диња, која полека остава простор на чувството на свежо и на тропско овошје, какво што е ананасот. По вкус, виното има одличен состав и соодветна рамнотежа. Хармонијата и траењето на аромите се одлични.

Дополнителни Информации

Тежина 1 kg
Сорта

Инсолиа

Странски Винарии

Alba Piana, Baglio Di Pianetto

Земја

Италија

Регион

Sicily

Стил

Овошно и Меко (Бело)

Берба

2010

Прегледи

Сеуште нема прегледи.

Бидете први што ќе го прегледате “BAGLIO DI PIANETTO ALBAPIANA 2010 INSOLIA”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *