FANTINEL, MERLOT 2016 0.75L

650 ден

SKU: FANTINEL04 Категории: ,

Рубин црвена боја со одлична бистрина. Топол мирис на зрели цреши, капини и дискретен чад и кожа. Средно тело, пријатно и овошно на непце со меки танини но и изразена свежина типична за црвено вино од северна Италија.

Дополнителни Информации

Тежина 1 kg
Сорта:

Странски Винарии:

Земја:

Регион:

Стил:

Берба:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “FANTINEL, MERLOT 2016 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *