RIEDEL, VINUM EXTREME ROSE GLASS

1.600 ден

СЕТ ОД 2 ЧАШИ, ЦЕНА ЗА КОМПЛЕТ.

Out of stock

SKU: 9006206514113 Категории: ,

Чашата за розе шампањ или розе вино е совршена за откривање на букето и свежината на розе вина и шампањи. Обликот ја нагласува свежата овошност на виното додека ја скротува неговата висока киселост и ги изразува карактеристичните ароми на црвено ситнозрнесто овошје и борово дрво. Ова е идеална чаша од која можете да уживате во суви розе вина.

Овој пакет содржи две чаши.
Машински изработена и безбедна за машиснко миење.

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “RIEDEL, VINUM EXTREME ROSE GLASS”

Your email address will not be published. Required fields are marked *